28 września 2016

Różowa rabata


Rabata atrakcyjna przez cały rok, na stanowisko półcieniste. Przyciąga wzrok intensywnie różowym kolorem, różnorodną strukturą liści i dynamizmem. Nawet początkujący ogrodnik nie powinien mieć problemów z jej pielęgnacją. Należy pamiętać o dobrym przygotowaniu gleby (różanecznik i azalia potrzebują gleby kwaśnej a hortensja lekko kwaśnej). Nasadzenia są dosyć gęste, co skutecznie uniemożliwia rozwój chwastów.

Ideą projektu było wykreowanie efektownej rabaty, z kolorem przewodnim – różowym, atrakcyjnej przez cały rok, przy jednoczesnym uwzględnieniu niewielkiego nakładu prac pielęgnacyjnych. Rabata dobrze sprawdza się w części reprezentacyjnej znajdującej się od strony frontowej domu.Szkielet rabaty stanowią zimozielone: iglaki, różaneczniki, runianka oraz żurawka o różowych liściach. Pozostałe rośliny cechują się dużą zmiennością i dynamizmem w różnych porach roku. Wiosną nic nie zakłóca urody różowo kwitnących: różanecznika, azalii oraz niebieskiego kosaćca. Latem pojawiają się fioletowe kwiaty szałwii oraz różowi się rozchodnik i hortensja. Jesień – to prawdziwy spektakl, w którym główne rolę grają: głęboko różowe hortensje i szumiące kłosy traw. Pozostawione – zdobią ogród także zimą. Taka rabata nigdy się nie znudzi, ciągle coś się na niej dzieje.


Mam nadzieję, że ten gotowy projekt rabatki będzie dla Ciebie inspiracją przy planowaniu własnego ogrodu. Napisz, czy interesują Cię takie projekty i mam rysować ich więcej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz